| Owner: | ONEHOUROUT LLC | |< | << | Parcel 18815 of 0 | >> | >| | Parcel: | 04-110027.0000 |
|---|
| Payment History |
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Net | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 45.840 | 2023-12-22 | 599 | 35% values | 5900 | 21630 | 27530 | 1,839.00 | 577.12 | 94.32 | 1,167.56 | ||
| ONEHOUROUT LLC | 100% values | 16860 | 61800 | 78660 | Acres | 1.3700 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 12.74 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 43.460 | 2012-10-03 | 599 | 35% values | 5900 | 21630 | 27530 | 1,770.18 | 573.76 | 94.42 | 1,102.00 | ||
| STRUBLE KENT | 100% values | 16860 | 61800 | 78660 | Acres | 1.3700 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 3.39 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 49.500 | 2012-10-03 | 599 | 35% values | 4800 | 19640 | 24440 | 1,617.92 | 408.26 | 92.14 | 1,117.52 | ||
| STRUBLE KENT | 100% values | 13710 | 56110 | 69820 | Acres | 1.3700 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 49.660 | 2012-10-03 | 599 | 35% values | 4800 | 19640 | 24440 | 1,619.88 | 406.16 | 92.12 | 1,121.60 | ||
| Delinquent Real Estate | 534.07 | ||||||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 3.40 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 43.530 | 2012-10-03 | 599 | 35% values | 4800 | 19640 | 24440 | 1,468.84 | 404.94 | 92.86 | 971.04 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 42.120 | 2012-10-03 | 599 | 35% values | 4590 | 2880 | 7470 | 442.98 | 128.36 | 29.62 | 285.00 | ||
| STRUBLE KENT | 100% values | 13110 | 8230 | 21340 | Acres | 1.3700 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 42.160 | 2012-10-03 | 561 | 35% values | 4590 | 7180 | 11770 | 699.14 | 202.92 | 46.70 | 449.52 | ||
| STRUBLE KENT | 100% values | 13110 | 20510 | 33620 | Acres | 1.3700 | |||||||
| Delinquent Real Estate | 232.08 | ||||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 41.520 | 2012-10-03 | 561 | 35% values | 4590 | 7180 | 11770 | 692.08 | 203.40 | 46.62 | 442.06 | ||
| Delinquent Real Estate | 199.42 | ||||||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 4.00 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 39.430 | 2012-10-03 | 561 | 35% values | 4060 | 6590 | 10650 | 625.16 | 205.22 | 40.10 | 379.84 | ||
| STRUBLE KENT | 100% values | 11600 | 18830 | 30430 | Acres | 1.3700 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 39.440 | 2012-10-03 | 561 | 35% values | 4060 | 6590 | 10650 | 625.16 | 205.10 | 40.12 | 379.94 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014 | 39.570 | 2012-10-03 | 561 | 35% values | 4060 | 6590 | 10650 | 626.22 | 204.76 | 42.14 | 379.32 | ||
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Owner Occ Credit | Net | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | 41.450 | 2012-10-03 | 561 | 35% values | 4060 | 8820 | 12880 | 748.98 | 215.04 | 53.40 | 12.56 | 467.98 | |
| Homestd values | 3680 | 8430 | 12110 | ||||||||||
| STRUBLE KENT | 100% values | 11600 | 25200 | 36800 | Acres | 1.3700 | |||||||
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Owner Occ Credit | Homestead | Net | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2012 | 41.210 | 561 | 35% values | 4060 | 8820 | 12880 | 750.26 | 219.50 | 53.08 | 12.48 | 315.52 | 149.68 | |
| Homestd values | 3680 | 8430 | 12110 | ||||||||||
| COSART DUANE A & CHERYL G | 100% values | 11600 | 25200 | 36800 | Acres | 1.3700 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | 41.460 | 561 | 35% values | 4060 | 8820 | 12880 | 753.48 | 219.44 | 53.40 | 12.56 | 317.42 | 150.66 | |
| Homestd values | 3680 | 8430 | 12110 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | 38.040 | 561 | 35% values | 4060 | 9650 | 13710 | 735.54 | 214.02 | 52.16 | 12.40 | 291.24 | 165.72 | |
| Homestd values | 3670 | 9370 | 13040 | ||||||||||
| COSART DUANE A & CHERYL G | 100% values | 11600 | 27570 | 39170 | Acres | 1.3700 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009 | 36.050 | 561 | 35% values | 4060 | 9650 | 13710 | 708.12 | 213.84 | 49.42 | 11.76 | 276.00 | 157.10 | |
| Homestd values | 3670 | 9370 | 13040 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | 34.870 | 561 | 35% values | 4060 | 9650 | 13710 | 702.64 | 224.52 | 47.82 | 11.36 | 266.98 | 151.96 | |
| Homestd values | 3670 | 9370 | 13040 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 35.140 | 561 | 35% values | 3850 | 9210 | 13060 | 662.80 | 203.80 | 45.90 | 10.90 | 269.04 | 133.16 | |
| Homestd values | 3470 | 8930 | 12400 | ||||||||||
| COSART DUANE A & CHERYL G | 100% values | 11000 | 26310 | 37310 | Acres | 1.3700 | |||||||
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Owner Occ Credit | Net | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 35.170 | 561 | 35% values | 3850 | 9210 | 13060 | 662.80 | 203.44 | 45.94 | 10.90 | 402.52 | |
| Homestd values | 3470 | 8930 | 12400 | |||||||||
| COSART DUANE A & CHERYL G | 100% values | 11000 | 26310 | 37310 | Acres | 1.3700 | ||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | |||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 4.87 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005 | 39.390 | 561 | 35% values | 3850 | 9210 | 13060 | 724.18 | 209.70 | 51.44 | 12.22 | 450.82 | |
| Homestd values | 3470 | 8930 | 12400 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 39.680 | 561 | 35% values | 3210 | 14890 | 18100 | 1,001.84 | 283.56 | 71.82 | 17.28 | 629.18 | |
| Homestd values | 2800 | 14610 | 17410 | |||||||||
| COSART DUANE A & CHERYL G | 100% values | 9170 | 42540 | 51710 | Acres | 1.3700 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003 | 37.070 | 561 | 35% values | 3210 | 14960 | 18170 | 969.36 | 295.76 | 67.36 | 16.22 | 590.02 | |
| Homestd values | 2800 | 14710 | 17510 | |||||||||
| COSART DUANE A & CHERYL G | 100% values | 9170 | 42740 | 51910 | Acres | 1.3700 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2002 | 32.390 | 561 | 35% values | 3210 | 14960 | 18170 | 883.98 | 295.42 | 58.86 | 14.18 | 515.52 | |
| Homestd values | 2800 | 14710 | 17510 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001 | 37.510 | 561 | 35% values | 2980 | 13680 | 16660 | 893.80 | 268.96 | 62.48 | 15.00 | 547.36 | |
| Homestd values | 2570 | 13430 | 16000 | |||||||||
| COSART DUANE A & CHERYL G | 100% values | 8510 | 39090 | 47600 | Acres | 1.3700 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 33.520 | 561 | 35% values | 2980 | 13680 | 16660 | 840.50 | 282.04 | 55.84 | 13.40 | 489.22 | |
| Homestd values | 2570 | 13430 | 16000 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 33.540 | 561 | 35% values | 2980 | 13680 | 16660 | 840.50 | 281.68 | 55.88 | 13.42 | 489.52 | |
| Homestd values | 2570 | 13430 | 16000 | |||||||||