| Owner: | HAMLIN JUSTIN & TIFFANY REFFITT | |< | << | Parcel 18165 of 0 | >> | >| | Parcel: | 01-090003.0000 |
|---|
| Payment History |
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Owner Occ Credit | Net | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 37.860 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 7000 | 40160 | 47160 | 2,961.50 | 1,175.48 | 167.56 | 40.02 | 1,578.44 |
| Homestd values | 5250 | 39800 | 45050 | |||||||||
| HAMLIN JUSTIN & TIFFANY REFFITT | 100% values | 20000 | 114740 | 134740 | Acres | 2.0000 | ||||||
| 257 | BAERTSCHE #1002 BLANCHARD RI | Current | 4.88 | |||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 37.570 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 7000 | 40160 | 47160 | 2,941.84 | 1,169.88 | 168.12 | 40.14 | 1,563.70 |
| Homestd values | 5250 | 39800 | 45050 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 1490.41 | |||||||||||
| 257 | BAERTSCHE #1002 BLANCHARD RI | Current | 4.88 | Delinquent | 3.63 | |||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 21.78 | |||||||
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 4.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 47.590 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 5460 | 25250 | 30710 | 1,940.56 | 478.92 | 138.30 | 32.94 | 1,290.40 |
| Homestd values | 4410 | 24850 | 29260 | |||||||||
| HAMLIN JUSTIN & TIFFANY REFFITT | 100% values | 15600 | 72140 | 87740 | Acres | 2.0000 | ||||||
| 257 | BAERTSCHE #1002 BLANCHARD RI | Current | 3.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 47.850 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 5460 | 25250 | 30710 | 1,943.64 | 474.20 | 139.06 | 33.12 | 1,297.26 |
| Homestd values | 4410 | 24850 | 29260 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 1512.5 | |||||||||||
| 257 | BAERTSCHE #1002 BLANCHARD RI | Current | 3.00 | Delinquent | 3.63 | |||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 21.8 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 48.050 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 5460 | 25250 | 30710 | 1,946.70 | 471.24 | 139.52 | 33.24 | 1,302.70 |
| Homestd values | 4410 | 24850 | 29260 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 578.41 | |||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 44.360 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 5250 | 21670 | 26920 | 1,732.04 | 537.86 | 115.26 | 27.26 | 1,051.66 |
| Homestd values | 4200 | 21270 | 25470 | |||||||||
| HAMLIN JUSTIN & TIFFANY REFFITT | 100% values | 15000 | 61910 | 76910 | Acres | 2.0000 | ||||||
| 235 | KELLOGG #983 - BLANCHARD | Current | 3.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 44.380 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 5250 | 21670 | 26920 | 1,738.22 | 543.38 | 115.34 | 27.28 | 1,052.22 |
| Homestd values | 4200 | 21270 | 25470 | |||||||||
| 257 | BAERTSCHE #1002 BLANCHARD RI | Current | 3.66 | |||||||||
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 1.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 44.110 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 5250 | 21670 | 26920 | 1,732.04 | 544.54 | 114.56 | 27.10 | 1,045.84 |
| Homestd values | 4200 | 21270 | 25470 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 536.76 | |||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 41.760 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 4730 | 21810 | 26540 | 1,769.96 | 661.76 | 106.94 | 25.34 | 975.92 |
| Homestd values | 3680 | 21480 | 25160 | |||||||||
| HAMLIN JUSTIN & TIFFANY REFFITT | 100% values | 13510 | 62310 | 75820 | Acres | 2.0000 | ||||||
| Delinquent Real Estate | 536.32 | |||||||||||
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 18.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 41.720 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 4730 | 21810 | 26540 | 1,768.90 | 661.60 | 106.86 | 25.32 | 975.12 |
| Homestd values | 3680 | 21480 | 25160 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 1131.56 | |||||||||||
| 257 | BAERTSCHE #1002 BLANCHARD RI | Current | 4.88 | Delinquent | 8.86 | |||||||
| 273 | PUGH #883 - BLANCHARD RIVER | Current | 3.00 | Delinquent | 6.22 | |||||||
| 235 | KELLOGG #983 - BLANCHARD | Current | 0.00 | Delinquent | 3.63 | |||||||
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 0.00 | Delinquent | 10.89 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014 | 42.120 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 4730 | 21810 | 26540 | 1,777.92 | 659.92 | 111.80 | 26.50 | 979.70 |
| Homestd values | 3680 | 21480 | 25160 | |||||||||
| 257 | BAERTSCHE #1002 BLANCHARD RI | Current | 7.32 | |||||||||
| 273 | PUGH #883 - BLANCHARD RIVER | Current | 5.14 | |||||||||
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 9.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | 46.840 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 4730 | 21270 | 26000 | 1,735.24 | 517.46 | 121.78 | 28.82 | 1,067.18 |
| Homestd values | 3680 | 20940 | 24620 | |||||||||
| HAMLIN JUSTIN & TIFFANY REFFITT | 100% values | 13510 | 60770 | 74280 | Acres | 2.0000 | ||||||
| 273 | PUGH #883 - BLANCHARD RIVER | Current | 10.28 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2012 | 46.240 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 4730 | 21270 | 26000 | 1,749.80 | 547.68 | 120.22 | 28.46 | 1,053.44 |
| Homestd values | 3680 | 20940 | 24620 | |||||||||
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 2.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | 43.390 | 2010-02-24 | 511 | 35% values | 4730 | 21270 | 26000 | 1,677.00 | 548.98 | 112.80 | 26.70 | 988.52 |
| Homestd values | 3680 | 20940 | 24620 | |||||||||
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Net | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | 47.110 | 2009-12-03 | 511 | 35% values | 4720 | 15520 | 20240 | 1,325.72 | 372.26 | 95.34 | 858.12 | |
| HSBC BANK USA | 100% values | 13490 | 44340 | 57830 | Acres | 2.0000 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009 | 46.140 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 4720 | 16570 | 21290 | 1,373.20 | 390.90 | 98.24 | 22.14 | 861.92 |
| NOEL JEFFREY E & RHONDA S | 100% values | 13490 | 47340 | 60830 | Acres | 2.0000 | ||||||
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 2.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | 45.580 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 4720 | 16570 | 21290 | 1,375.34 | 405.04 | 97.04 | 21.86 | 851.40 |
| Homestd values | 3670 | 15520 | 19190 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 50.320 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 4520 | 15880 | 20400 | 1,324.58 | 298.10 | 102.64 | 23.02 | 900.82 |
| Homestd values | 3470 | 14830 | 18300 | |||||||||
| NOEL JEFFREY E & RHONDA S | 100% values | 12910 | 45370 | 58280 | Acres | 2.0000 | ||||||
| 257 | BAERTSCHE #1002 BLANCHARD RI | Current | 6.10 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 42.030 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 4520 | 15380 | 19900 | 1,126.34 | 289.92 | 83.64 | 18.70 | 734.08 |
| Homestd values | 3470 | 14330 | 17800 | |||||||||
| NOEL JEFFREY E & RHONDA S | 100% values | 12910 | 43940 | 56850 | Acres | 2.0000 | ||||||
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 2.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005 | 46.270 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 4520 | 15380 | 19900 | 1,219.88 | 299.16 | 92.08 | 20.58 | 808.06 |
| Homestd values | 3470 | 14330 | 17800 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 46.680 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 3900 | 13940 | 17840 | 1,093.60 | 260.78 | 83.28 | 18.32 | 731.22 |
| Homestd values | 2800 | 12890 | 15690 | |||||||||
| NOEL JEFFREY E & RHONDA S | 100% values | 11140 | 39830 | 50970 | Acres | 2.0000 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003 | 44.240 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 3900 | 13940 | 17840 | 1,057.92 | 268.68 | 78.92 | 17.36 | 692.96 |
| Homestd values | 2800 | 12890 | 15690 | |||||||||
| 273 | PUGH #883 - BLANCHARD RIVER | Current | 3.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2002 | 35.610 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 3900 | 13940 | 17840 | 902.70 | 267.50 | 63.52 | 13.96 | 557.72 |
| Homestd values | 2800 | 12890 | 15690 | |||||||||
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 2.00 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001 | 40.420 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 3680 | 11770 | 15450 | 859.02 | 234.60 | 62.44 | 14.48 | 547.50 |
| Homestd values | 2570 | 11770 | 14340 | |||||||||
| NOEL JEFFREY E & RHONDA S | 100% values | 10510 | 33630 | 44140 | Acres | 2.0000 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 42.330 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 3680 | 11770 | 15450 | 940.90 | 286.88 | 65.40 | 15.18 | 573.44 |
| Homestd values | 2570 | 11770 | 14340 | |||||||||
| 257 | BAERTSCHE #1002 BLANCHARD RI | Current | 4.58 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 40.920 | 1998-11-12 | 511 | 35% values | 3680 | 11770 | 15450 | 917.74 | 285.56 | 63.22 | 14.66 | 554.30 |
| Homestd values | 2570 | 11770 | 14340 | |||||||||