| Owner: | COMSTOCK CODY & HANNA | |< | << | Parcel 18008 of 0 | >> | >| | Parcel: | 32-200006.0000 |
|---|
| Payment History |
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Owner Occ Credit | Recoupment | Net | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 41.780 | 2023-04-28 | 511 | 35% values | 14280 | 35910 | 50190 | 2,956.20 | 859.44 | 185.88 | 38.78 | 822.90 | 2,695.00 |
| Homestd values | 6300 | 35590 | 41890 | ||||||||||
| COMSTOCK CODY & HANNA | 100% values | 40800 | 102600 | 143400 | Acres | 8.0110 | |||||||
| 135 | BADER #888 SCIOTO RIVER MCDO | Current | 3.00 | ||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 29.32 | ||||||||||
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Net | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 41.400 | 111 | 35% values | 9220 | 35910 | 45130 | 2,635.60 | 767.00 | 167.32 | 1,701.28 | |
| Homestd values | 6300 | 35590 | 41890 | ||||||||
| COMSTOCK DANIEL D & TAMARA J | 100% values | 26340 | 102600 | 128940 | |||||||
| 135 | BADER #888 SCIOTO RIVER MCDO | Current | 3.00 | ||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 2.00 | ||||||||
| First half addition: | 2024-01-02 / # 418 | ||||||||||