| Owner: | KING BRIAN | | |< | << | Parcel 18641 of 0 | >> | >| | | Parcel: | 20-050016.0000 |
|---|
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Net |
|---|
| 2024 | 33.460 | 2004-07-14 | 599 | 35% values | 24500 | 1980 | 26480 | 1,210.14 | 324.02 | 76.90 | 809.22 |
|---|
| KING BRIAN | 100% values | 70000 | 5660 | 75660 | Acres | 27.5150 |
|---|
|---|
| 2023 | 33.090 | 2004-07-14 | 599 | 35% values | 24500 | 1980 | 26480 | 1,196.90 | 320.74 | 77.00 | 799.16 |
|---|
|---|
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 4.00 |
|---|
|---|
| 2022 | 38.350 | 2004-07-14 | 599 | 35% values | 13130 | 1320 | 14450 | 679.16 | 125.02 | 47.56 | 506.58 |
|---|
| KING BRIAN | 100% values | 37510 | 3770 | 41280 | Acres | 27.5150 |
|---|
|---|
| 2021 | 41.830 | 2004-07-14 | 599 | 35% values | 13130 | 1320 | 14450 | 701.70 | 97.20 | 52.60 | 551.90 |
|---|
|---|
|---|
| 2020 | 41.930 | 2004-07-14 | 599 | 35% values | 13130 | 1320 | 14450 | 702.28 | 96.44 | 52.66 | 553.18 |
|---|
|---|
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Recoupment | Net |
|---|
| 2019 | 41.110 | 2004-07-14 | 599 | 35% values | 13130 | 1320 | 14450 | 702.70 | 108.66 | 52.96 | 1,742.52 | 2,283.60 |
|---|
|---|
|---|
| 2018 | 39.170 | 2004-07-14 | 199 | 35% values | 6560 | 1320 | 7880 | 381.00 | 72.34 | 27.36 | 281.30 |
|---|
| KING BRIAN | 100% values | 18740 | 3770 | 22510 | Acres | 27.5150 |
|---|
| Delinquent Real Estate | 147.71 |
|---|
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 1.00 |
|---|
|---|
| 2017 | 39.180 | 2004-07-14 | 199 | 35% values | 6560 | 1320 | 7880 | 380.92 | 72.22 | 27.36 | 281.34 |
|---|
| KING BRIAN | 100% values | 18740 | 3770 | 22510 | Acres | 27.5150 | Land Market | 30890 | CAUV |
|---|
|---|
| 2016 | 37.910 | 2004-07-14 | 199 | 35% values | 14720 | 1130 | 15850 | 766.82 | 165.96 | 53.36 | 547.50 |
|---|
| KING BRIAN | 100% values | 42060 | 3230 | 45290 | Acres | 27.5150 | Land Market | 22730 | CAUV |
|---|
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 18.00 |
|---|
|---|
| 2015 | 37.240 | 2004-07-14 | 199 | 35% values | 14720 | 1130 | 15850 | 769.68 | 179.34 | 54.84 | 535.50 |
|---|
|---|
|---|
| 2014 | 36.640 | 2004-07-14 | 199 | 35% values | 14720 | 1130 | 15850 | 868.74 | 288.06 | 58.06 | 522.62 |
|---|
|---|
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 9.00 |
|---|
|---|
| 2013 | 36.850 | 2004-07-14 | 199 | 35% values | 5660 | 1130 | 6790 | 353.02 | 102.78 | 25.02 | 225.22 |
|---|
| KING BRIAN | 100% values | 16170 | 3230 | 19400 | Acres | 27.5200 | Land Market | 21180 | CAUV |
|---|
|---|
| 2012 | 38.370 | 2004-07-14 | 199 | 35% values | 5660 | 1130 | 6790 | 364.28 | 103.72 | 26.06 | 234.50 |
|---|
|---|
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 2.00 |
|---|
|---|
| 2011 | 38.350 | 2004-07-14 | 199 | 35% values | 5660 | 1130 | 6790 | 364.28 | 103.90 | 26.04 | 234.34 |
|---|
|---|
|---|
| 2010 | 40.070 | 2004-07-14 | 199 | 35% values | 1990 | 2270 | 4260 | 229.82 | 59.12 | 17.08 | 153.62 |
|---|
| KING BRIAN | 100% values | 5690 | 6490 | 12180 | Acres | 27.5200 | Land Market | 15670 | CAUV |
|---|
|---|
| 2009 | 40.630 | 2004-07-14 | 111 | 35% values | 5380 | 6510 | 11890 | 628.38 | 145.32 | 48.30 | 434.76 |
|---|
| KING BRIAN | 100% values | 15370 | 18600 | 33970 | Acres | 27.5200 | Land Market | 18480 | CAUV |
|---|
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 |
|---|
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 2.00 |
|---|
|---|
| 2008 | 39.580 | 2004-07-14 | 111 | 35% values | 5380 | 6510 | 11890 | 624.82 | 154.20 | 47.06 | 423.56 |
|---|
|---|
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 |
|---|
|---|
| 2007 | 40.600 | 2004-07-14 | 111 | 35% values | 4440 | 6400 | 10840 | 565.30 | 125.18 | 44.02 | 396.10 |
|---|
| KING BRIAN | 100% values | 12690 | 18290 | 30980 | Acres | 27.5200 | Land Market | 17210 | CAUV |
|---|
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 |
|---|
|---|
| 2006 | 42.190 | 2004-07-14 | 111 | 35% values | 4440 | 6400 | 10840 | 568.56 | 111.28 | 45.72 | 411.56 |
|---|
|---|
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 |
|---|
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 2.00 |
|---|
|---|
| 2005 | 45.950 | 2004-07-14 | 111 | 35% values | 4440 | 6400 | 10840 | 615.18 | 117.10 | 49.80 | 448.28 |
|---|
|---|
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 |
|---|
|---|
| 2004 | 46.560 | 1987-09-02 | 199 | 35% values | 4100 | 1890 | 5990 | 340.54 | 61.64 | 27.90 | 251.00 |
|---|
| TRACY DOROTHY M | 100% values | 11710 | 5400 | 17110 | Acres | 27.5200 | Land Market | 14560 | CAUV |
|---|
|---|
| 2003 | 43.690 | 1987-09-02 | 199 | 35% values | 4100 | 1890 | 5990 | 328.56 | 66.88 | 26.16 | 235.52 |
|---|
|---|
|---|
| 2002 | 40.570 | 1987-09-02 | 199 | 35% values | 4100 | 1890 | 5990 | 313.58 | 70.56 | 24.30 | 218.72 |
|---|
|---|
| 921 | BLANCHARD RIVER MAINT | Current | 2.00 |
|---|
|---|
| 2001 | 46.270 | 1987-09-02 | 199 | 35% values | 4450 | 1890 | 6340 | 364.24 | 70.90 | 29.34 | 264.00 |
|---|
| TRACY DOROTHY M | 100% values | 12710 | 5400 | 18110 | Acres | 27.5200 | Land Market | 12080 | CAUV |
|---|
|---|
| 2000 | 42.950 | 1987-09-02 | 199 | 35% values | 4450 | 1890 | 6340 | 343.94 | 71.64 | 27.24 | 245.06 |
|---|
|---|
|---|
| 1999 | 34.290 | 1987-09-02 | 199 | 35% values | 4450 | 1890 | 6340 | 304.64 | 87.24 | 21.74 | 195.66 |
|---|
|---|
| Delinquent Real Estate | 0.06 |
|---|