| Owner: | BILLENSTEIN TODD & JENNIFER | |< | << | Parcel 18151 of 0 | >> | >| | Parcel: | 13-200020.0000 |
|---|
| Payment History |
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Net | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 50.170 | 2018-10-10 | 599 | 35% values | 8750 | 890 | 9640 | 699.28 | 215.62 | 40.72 | 442.94 |
| BILLENSTEIN TODD & JENNIFER | 100% values | 25000 | 2540 | 27540 | Acres | 3.0000 | |||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 6.28 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 47.810 | 2018-10-10 | 599 | 35% values | 8750 | 890 | 9640 | 675.18 | 214.34 | 40.76 | 420.08 |
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 2.05 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 50.060 | 2018-10-10 | 599 | 35% values | 6510 | 1030 | 7540 | 517.92 | 140.46 | 33.34 | 344.12 |
| BILLENSTEIN TODD & JENNIFER | 100% values | 18600 | 2940 | 21540 | Acres | 3.0000 | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 52.350 | 2018-10-10 | 599 | 35% values | 6510 | 1030 | 7540 | 522.60 | 127.90 | 34.98 | 359.72 |
| Delinquent Real Estate | 180.32 | ||||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 2.06 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 52.480 | 2018-10-10 | 599 | 35% values | 6510 | 1030 | 7540 | 523.20 | 127.50 | 35.06 | 360.64 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 50.250 | 2018-10-10 | 599 | 35% values | 6300 | 1030 | 7330 | 501.30 | 132.98 | 34.76 | 333.56 |
| BILLENSTEIN TODD & JENNIFER | 100% values | 18000 | 2940 | 20940 | Acres | 3.0000 | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 48.050 | 2009-10-22 | 599 | 35% values | 6300 | 1030 | 7330 | 493.74 | 141.56 | 33.16 | 319.02 |
| BILLENSTEIN MARK A | 100% values | 18000 | 2940 | 20940 | Acres | 3.0000 | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 49.080 | 2009-10-22 | 599 | 35% values | 6300 | 1030 | 7330 | 501.52 | 141.78 | 33.90 | 325.84 |
| Delinquent Real Estate | 161.36 | ||||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 2.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 47.860 | 2009-10-22 | 599 | 35% values | 5780 | 990 | 6770 | 461.78 | 137.78 | 30.62 | 293.38 |
| BILLENSTEIN MARK A | 100% values | 16510 | 2830 | 19340 | Acres | 3.0000 | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 49.490 | 2009-10-22 | 599 | 35% values | 5780 | 990 | 6770 | 472.28 | 137.22 | 31.72 | 303.34 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014 | 49.540 | 2009-10-22 | 599 | 35% values | 5780 | 990 | 6770 | 472.28 | 136.86 | 33.54 | 301.88 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | 51.380 | 2009-10-22 | 599 | 35% values | 5780 | 990 | 6770 | 471.94 | 124.06 | 34.78 | 313.10 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2012 | 52.500 | 2009-10-22 | 511 | 35% values | 5780 | 18650 | 24430 | 1,724.76 | 442.30 | 128.24 | 1,154.22 |
| BILLENSTEIN MARK A | 100% values | 16510 | 53290 | 69800 | Acres | 3.0000 | |||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | 52.490 | 2009-10-22 | 511 | 35% values | 5780 | 18650 | 24430 | 1,725.50 | 443.16 | 128.24 | 1,154.10 |
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | 55.130 | 2009-10-22 | 511 | 35% values | 5770 | 20950 | 26720 | 1,916.36 | 443.32 | 147.30 | 1,325.74 |
| BILLENSTEIN MARK A | 100% values | 16490 | 59860 | 76350 | Acres | 3.0000 | |||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009 | 53.460 | 2001-11-29 | 511 | 35% values | 5770 | 20950 | 26720 | 1,862.92 | 434.38 | 142.86 | 1,285.68 |
| BILLENSTEIN MARK & CATHERINE K | 100% values | 16490 | 59860 | 76350 | Acres | 3.0000 | |||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | 43.880 | 2001-11-29 | 511 | 35% values | 5770 | 20950 | 26720 | 1,625.38 | 452.80 | 117.26 | 1,055.32 |
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 45.110 | 2001-11-29 | 511 | 35% values | 5570 | 20030 | 25600 | 1,559.30 | 404.44 | 115.48 | 1,039.38 |
| BILLENSTEIN MARK & CATHERINE K | 100% values | 15910 | 57230 | 73140 | Acres | 3.0000 | |||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 45.140 | 2001-11-29 | 511 | 35% values | 5570 | 20030 | 25600 | 1,546.76 | 391.08 | 115.56 | 1,040.12 |
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 0.65 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005 | 48.820 | 2001-11-29 | 511 | 35% values | 5570 | 20030 | 25600 | 1,651.20 | 401.46 | 124.98 | 1,124.76 |
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 49.310 | 2001-11-29 | 511 | 35% values | 4900 | 17290 | 22190 | 1,431.26 | 337.00 | 109.42 | 984.84 |
| BILLENSTEIN MARK & CATHERINE K | 100% values | 14000 | 49400 | 63400 | Acres | 3.0000 | |||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003 | 46.550 | 2001-11-29 | 511 | 35% values | 4900 | 17290 | 22190 | 1,386.88 | 353.96 | 103.30 | 929.62 |
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2002 | 41.980 | 2001-11-29 | 511 | 35% values | 4900 | 17290 | 22190 | 1,282.58 | 351.16 | 93.14 | 838.28 |
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001 | 46.990 | 1998-01-08 | 511 | 35% values | 4550 | 15820 | 20370 | 1,279.24 | 322.02 | 95.72 | 861.50 |
| WILSON RICHARD L & SHERI K | 100% values | 13000 | 45200 | 58200 | Acres | 3.0000 | |||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 43.820 | 1998-01-08 | 511 | 35% values | 4550 | 15820 | 20370 | 1,223.22 | 330.70 | 89.26 | 803.26 |
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 41.770 | 1998-01-08 | 511 | 35% values | 4550 | 15820 | 20370 | 1,184.52 | 333.70 | 85.08 | 765.74 |
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | ||||||||