| Owner: | MCCLANE RANDY F & BETTY L | |< | << | Parcel 17512 of 0 | >> | >| | Parcel: | 04-200042.0000 |
|---|
| Payment History |
| Tax Year | Ef-Rate | Transfer | Class | Land | Bldng | Total | Gross Tax | Reduct. | Non-Business Credit | Owner Occ Credit | Net | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 45.840 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 10850 | 30240 | 41090 | 2,744.82 | 861.40 | 140.78 | 26.38 | 1,716.26 |
| Homestd values | 5250 | 25540 | 30790 | |||||||||
| MCCLANE RANDY F & BETTY L | 100% values | 31000 | 86400 | 117400 | Acres | 5.0000 | ||||||
| Delinquent Real Estate | 5867.54 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 71.55 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 13.67 | Delinquent | 12.99 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 43.460 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 10850 | 30240 | 41090 | 2,642.08 | 856.36 | 140.94 | 26.40 | 1,618.38 |
| Homestd values | 5250 | 25540 | 30790 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 3651.12 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 45.49 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 3.26 | Delinquent | 8.26 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 49.500 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7770 | 24490 | 32260 | 2,135.62 | 538.90 | 121.64 | 23.86 | 1,451.22 |
| Homestd values | 4410 | 20900 | 25310 | |||||||||
| MCCLANE RANDY F & BETTY L | 100% values | 22200 | 69970 | 92170 | Acres | 5.0000 | ||||||
| Delinquent Real Estate | 1853.28 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 22.22 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 3.26 | Delinquent | 4.04 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 49.660 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7770 | 24490 | 32260 | 2,138.20 | 536.12 | 121.60 | 23.86 | 1,456.62 |
| Homestd values | 4410 | 20900 | 25310 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 1488.04 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 22.36 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 3.26 | Delinquent | 4.07 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 43.530 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7770 | 24490 | 32260 | 1,938.82 | 534.50 | 122.56 | 24.04 | 1,257.72 |
| Homestd values | 4410 | 20900 | 25310 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 1232.51 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 22.14 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 3.26 | Delinquent | 4.02 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 42.120 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7560 | 20500 | 28060 | 1,663.96 | 482.14 | 111.30 | 20.94 | 1,049.58 |
| Homestd values | 4200 | 16920 | 21120 | |||||||||
| MCCLANE RANDY F & BETTY L | 100% values | 21600 | 58570 | 80170 | Acres | 5.0000 | ||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | |||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 3.26 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 42.160 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7560 | 20500 | 28060 | 1,666.76 | 483.78 | 111.32 | 20.94 | 1,050.72 |
| Homestd values | 4200 | 16920 | 21120 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 41.520 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7560 | 20500 | 28060 | 1,649.92 | 484.92 | 111.16 | 20.92 | 1,032.92 |
| Homestd values | 4200 | 16920 | 21120 | |||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 4.04 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 39.430 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7040 | 16670 | 23710 | 1,391.78 | 456.88 | 89.28 | 16.64 | 828.98 |
| Homestd values | 3680 | 13990 | 17670 | |||||||||
| MCCLANE RANDY F & BETTY L | 100% values | 20110 | 47630 | 67740 | Acres | 5.0000 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 39.440 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7040 | 16670 | 23710 | 1,391.78 | 456.62 | 89.30 | 16.64 | 829.22 |
| Homestd values | 3680 | 13990 | 17670 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014 | 39.570 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7040 | 16670 | 23710 | 1,394.14 | 455.86 | 93.82 | 17.48 | 826.98 |
| Homestd values | 3680 | 13990 | 17670 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | 41.450 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7040 | 15770 | 22810 | 1,326.40 | 380.82 | 94.56 | 17.36 | 833.66 |
| Homestd values | 3680 | 13080 | 16760 | |||||||||
| MCCLANE RANDY F & BETTY L | 100% values | 20110 | 45060 | 65170 | Acres | 5.0000 | ||||||
| Delinquent Real Estate | 456.39 | |||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2012 | 41.210 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7040 | 15800 | 22840 | 1,330.44 | 389.26 | 94.12 | 17.26 | 829.80 |
| Homestd values | 3680 | 13080 | 16760 | |||||||||
| MCCLANE RANDY F & BETTY L | 100% values | 20110 | 45140 | 65250 | Acres | 5.0000 | ||||||
| Delinquent Real Estate | 505.13 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 1.98 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 4.04 | Delinquent | 0.44 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | 41.460 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7040 | 15800 | 22840 | 1,336.14 | 389.14 | 94.70 | 17.38 | 834.92 |
| Homestd values | 3680 | 13080 | 16760 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | 38.040 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7030 | 20790 | 27820 | 1,492.54 | 434.26 | 105.82 | 18.78 | 933.68 |
| Homestd values | 3670 | 16080 | 19750 | |||||||||
| MCCLANE RANDY F & BETTY L | 100% values | 20090 | 59400 | 79490 | Acres | 5.0000 | ||||||
| Delinquent Real Estate | 486.67 | |||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009 | 36.050 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7030 | 20790 | 27820 | 1,436.90 | 433.94 | 100.30 | 17.80 | 884.86 |
| Homestd values | 3670 | 16080 | 19750 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 988.64 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 21.78 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 4.04 | Delinquent | 4.88 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | 34.870 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 7030 | 20790 | 27820 | 1,425.78 | 455.58 | 97.02 | 17.22 | 855.96 |
| Homestd values | 3670 | 16080 | 19750 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 962.18 | |||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 35.140 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 6830 | 20030 | 26860 | 1,363.14 | 419.16 | 94.40 | 16.52 | 833.06 |
| Homestd values | 3470 | 15330 | 18800 | |||||||||
| MCCLANE RANDY F & BETTY L | 100% values | 19510 | 57230 | 76740 | Acres | 5.0000 | ||||||
| Delinquent Real Estate | 470.79 | |||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 35.170 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 6830 | 20030 | 26860 | 1,363.14 | 418.40 | 94.48 | 16.54 | 833.72 |
| Homestd values | 3470 | 15330 | 18800 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 2169.39 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 45.15 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 5.49 | Delinquent | 13.77 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005 | 39.390 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 6830 | 20030 | 26860 | 1,489.38 | 431.28 | 105.82 | 18.52 | 933.76 |
| Homestd values | 3470 | 15330 | 18800 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 1048.93 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 22.47 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 5.49 | Delinquent | 6.86 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 39.680 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 6330 | 18680 | 25010 | 1,384.30 | 391.80 | 99.26 | 16.64 | 876.60 |
| Homestd values | 2800 | 13980 | 16780 | |||||||||
| MCCLANE RANDY F & BETTY L | 100% values | 18090 | 53370 | 71460 | Acres | 5.0000 | ||||||
| Delinquent Real Estate | 1417.79 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 24.17 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 5.49 | Delinquent | 7.38 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003 | 37.070 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 6330 | 18680 | 25010 | 1,334.28 | 407.10 | 92.72 | 15.56 | 818.90 |
| Homestd values | 2800 | 13980 | 16780 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 441.55 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 2.02 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 5.49 | Delinquent | 0.62 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2002 | 32.390 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 6330 | 18680 | 25010 | 1,216.74 | 406.62 | 81.02 | 13.58 | 715.52 |
| Homestd values | 2800 | 13980 | 16780 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 410.61 | |||||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 5.49 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001 | 37.510 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 6100 | 17470 | 23570 | 1,264.54 | 380.52 | 88.40 | 14.38 | 781.24 |
| Homestd values | 2570 | 12760 | 15330 | |||||||||
| MCCLANE RANDY F & BETTY L | 100% values | 17430 | 49910 | 67340 | Acres | 5.0000 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 33.520 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 6100 | 17470 | 23570 | 1,189.10 | 399.00 | 79.02 | 12.84 | 698.24 |
| Homestd values | 2570 | 12760 | 15330 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 403.49 | |||||||||||
| 500 | HARDIN COUNTY LANDFILL | Current | 18.00 | Delinquent | 0.99 | |||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 5.49 | Delinquent | 0.31 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 33.540 | 1997-08-12 | 511 | 35% values | 6100 | 17470 | 23570 | 1,189.10 | 398.50 | 79.06 | 12.86 | 698.68 |
| Homestd values | 2570 | 12760 | 15330 | |||||||||
| Delinquent Real Estate | 366.95 | |||||||||||
| 902 | MAIN DISTRICT CONSERVANCY | Current | 5.49 | Delinquent | 0.3 | |||||||