Owner:NORTHLAND MHP LLC |<<<Parcel 16839 of 0>>>| Account:25-0345

C u r r e n t     Y e a r     C h a r g e     B a s i s
ValueRollbacks
Market Value24,770Owner occupied
Owner occupied next Year.00
X35%
Assessed Value8,670Homestead Exemption Value0
Full Tax Rate67.95R/E Homestead Value
Reduction Value.3779410R/E parcel251504400000
M a n u f a c t u r e d    H o m e s
Original ChargeAdjustmentAdjustedAdjustmentAdjusted
Prior 384.570.000.00-384.570.00
Dec Interest 10.270.000.00-10.270.00
Gross Real Estate 589.100.000.000.00589.10
Utility Personal 0.000.000.000.000.00
Reduction 224.840.000.00-2.20222.64
Subtotal 364.260.000.002.20366.46
Non-Business Credit 29.580.000.000.1829.76
Owner Occ Credit 0.000.000.000.000.00
Homestead 0.000.000.000.000.00
Recoupment 0.000.000.000.000.00
Net 334.680.000.002.02336.70
Addition
2026-03-26
99999
Notes:
NORTHLAND MHP LLC / 25-0345