| Owner: | TURNER LAKE | |< | << | Parcel 18947 of 0 | >> | >| | Parcel: | 37-290056.0000 |
|---|
| L a n d / B u i l d i n g I n f o r m a t i o n | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total Parcel Values from below: | Land: | 33,390 | Building: | 116,960 | Total: | 150,350 | ||
| Front Foot Acres | Effective Frontage | Depth | Factor | Rate | Effective Rate | ext-Value | Homesite | 1.0000 | .00 | 0 | 0 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Easement | 2.0000 | .00 | 0 | 0 | 1710 | 1710 | 3420 | 3420 |
| Small Acreage | 2.9940 | .00 | 0 | 0 | 5000 | 5000 | 14970 | 14970 |
| Total Value | 33,390 | |||||||
| Neigborhood Code: | 3800 / ROUNDHEAD TWP | |||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Routing Number | B68.01 | Property Class | 511 | |||||||||
| Building Type | SHB+cons | FtxFt | Size | Unit Rate | Grade | Year Built | Year Remodel | Cond. | Replace Value | Phys. Depr. | Functnl Depr. | Econ Depr. | Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DWELLING | 1 B/C | 2308 | C | 1975 | FR | 176160 | .40 | 114150 | |||||
| Pole Building | 26 X 30 | 780 | C | 1980 | FR | 9360 | .70 | 2810 | |||||
| Total: | 116960 | ||||||||||||
| Dwellings / Garage / New Cons | 1.0800 | Lot / Homesite | .0000 | ||||||||||
| Notes: | |||||||||||||